Filmy promocyjne – na czym polegają, co dają firmie?

Filmy promocyjne, bardzo często utożsamiane są z filmami reklamowymi. I choć mają wiele cech wspólnych, to jednak w pewnym stopniu się od siebie różnią. Kiedy skorzystać z oferty firmy RenderFilm i nakręcić film promocyjny? Jakie korzyści daje nakręcenie takiego filmu i czy naprawdę warto?

Na czym polegają filmy promocyjne?

Filmy promocyjne najczęściej przedstawiają firmę, produkt bądź usługę. Jednak ich celem niekoniecznie musi być wzrost sprzedaży. Bardziej rozchodzi się o to by zaprezentować usługę czy produkt światu, ale w sposób edukacyjny. Filmy promocyjne nie mówią „kup mnie”, a „zobacz mnie”. To zainteresowani odbiorcy (w razie zainteresowani) sami powinni dowiedzieć się więcej i podjąć decyzję o zakupie (choć nie zawsze film promocyjny ma sprzedawać). Czasami film promocyjny służy....promocji – miejsca, wydarzenia.

Do czego wykorzystać filmy promocyjne?

Filmy promocyjne wykorzystuje się do tego, żeby zapoznać się z ofertą. Na przykład filmem promocyjnym jest prezentacja miasta Kraków – taki film, który może stworzyć firma RenderFilm wcale nie sprzedaje – bo co ma sprzedawać – Kraków? Jednak, pośrednio przyczynia się do tego, że Kraków odwiedzi więcej turystów, a tym samym zyskają między innymi lokalni przedsiębiorcy. Innymi słowy film promocyjny zachęca konsumentów do tego by dowiedzieli się więcej na wskazany w filmie temat.

Kto korzysta z filmów promocyjnych?

Z filmów promocyjnych korzystają nie tylko przedsiębiorstwa, które na przykład wprowadzają nowy produkt, chcą pokazać co daje ich usługa, ale również urzędy miasta, które chcą wypromować swoje miasto. Korzystają z nich organizatorzy wydarzeń, którzy chcą zachęcić osoby do przyjścia (np. na protest, na pobicie rekordu Guinessa). Jak widzisz, celem filmu promocyjnego nie zawsze jest sprzedaż, a wzrost zainteresowania.

Kto może nakręcić film promocyjny?

Film promocyjny warto zamówić w firmie FilmRender, która ma bardzo bogate doświadczenie oraz sprzęt najwyższej klasy. Jak nie trudno jest się domyśleć, bogate doświadczenie pozwala realizować nawet najbardziej skomplikowane pomysły i wzbogacać je o triki, które sprawiają, że film jest świetny. Dobry sprzęt to podstawa do tego, żeby film był w pełni profesjonalny i pozwalał przekazywać komunikat na właściwym poziomie. Gdy dodamy do tego atrakcyjne ceny, to oferta FilmRender staje się niemal idealna.
Jak sprawić, żeby ogród był piękny?

Stale piękny ogród to marzenie – możliwe do zrealizowania, ale również wymagające wiele pracy i poświęconego czasu. Przede wszystkim ogród piękny to dobrze zaplanowany.

Pracownik marketingu kupuje stół do masażu
                                                               Fot.1   Stoły do masażuObecnie na terenie naszego kraju istnieje...
Usługi rzeczoznawcy majątkowego
Obecnie każde nabywane własne m czy dom powinno być stosownie przeprowadzone. Przeprowadzana sprawa kupna- sprzedaży bezustannie musi być zawodowo przygotowywana. Jeżeli to agencja nieruchomości pomogła komuś odnaleźć kupca, to jest ona zmuszona do tego, by ulżyć w zrealizowaniu takiej...


  • Outsourcing sprzedaży sprzętu poleasingowego
  • Faktem jest, że do sukcesu potrzebny jest wysokiej jakości towar. Jednakże nawet najlepsza usługa czy też produkt nie rozchodzą się w mig bez...
  • Lajki nie wystarczą
  • W jaki sposób można oceniać profile różnych firm czy instytucji na portalach społecznościowych? Różnych kryteriów można by na poczekaniu...
  • Zabiegi u fizjoterapeuty
  • Wiele osób skarży obecnie na bólowe dolegliwości pleców, w bardzo różnych miejscach. Niestety, nie narzekanie jest tu najgorszą sprawą, a...